عرشیان | خدمات و محصولات
English
صفحه نخست خدمات و محصولات سرویس و نگهداری
  • توضیحات
  • نرخ نامه سندیکا
  • سرپرستان مناطق
  • نمونه پروژه ها
  • درخواست قرارداد

هر سیستمی برای بهبود عملکرد در تجهیزات نیاز به بازرسی و سرویس ادواری دارد، شرکت‌های سازنده قطعات نیز به خوبی به اهمیت این موضوع پی برده و در این حوزه خدمات پس از فروش خود را گسترش داده‌اند تا بتوانند رضایت مشتریان را فراهم سازند.

سرویس‌های ادواری آسانسور علاوه بر افزایش عمر مفید قطعات و کاهش هزینه‌ها موجب ارتقا امنیت و کاهش خرابی‌ها می‌گردد. آسانسور عرشیان در این راستا سرویس‌های ماهانه را برای پروژه‌های خود در نظر گرفته، در هر دوره تکنسین شرکت موارد ذکر شده در برگه سرویس‌ها را طبق استانداردهای لازم بررسی کرده و توصیه‌های لازم جهت ماه آینده در برگه‌ها ذکر می‌گردد .


کلیاتی از نحوه‌ و برنامه‌ی نگهداری آسانسور  و پله برقی ها شرکت مهندسی عرشیان

دستور العملهای شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی عرشیان جهت سیستم های سرویس و نگهداری برای کلیه محصولات تهیه شده است و با آموزش دقیق آنها، سعی شده است خدمات سرویس و نگهداری در بهترین شرایط صورت گیرد. این دستورالعمل، علاوه بر روش های مدیریتی و کنترلی جهت انجام خدمات، شامل اسناد فنی طبقه بندی شده برای فعالیتهای نگهداری پیشگیرانه و همچنین دستورالعملهای تعمیراتی می باشد.

فعالیت های نگهداری پیشگیرانه در 4 محور عملیات بازدید و کنترل (INSPECTION) و نظافت (CLEANING) ، روغنکاری (LUBRICATION) و تنظیمات (ADJUSTMENT) تعریف شده است، که در تواتر های مختلف ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه برنامه ریزی می گردد. هر مشتری پس از انعقاد قرارداد، دارای شماره اشتراک می گردد و بر اساس این شماره، خدمات خود را بر اساس طبقه بندی های انجام شده دریافت می نماید.

با منطقه‌بندی جغرافیایی محل های سرویس و اختصاص عوامل و گروههای سرویس و تعمیرات در هر منطقه، هر دستگاه دارای متولی خدمات و نگهداری مشخص خواهد بود. به نحویکه در هر لحظه بهره برداران می توانند مستقیماً خدمات خود را از عوامل و گروههای سرویس در کمترین زمان دریافت نمایند. علاوه بر این سرویس پیشگیرانه نیز برای هر ماه جهت هر دستگاه به تفکیک تاریخ انجام سرویس، از قبل برنامه ریزی شده و با نرم‌افزار مکانیزه، کلیه عملیات در زمان مشخص کنترل می گردد.

کلیه دستورالعمل های سرویس و نگهداری و همچنین نحوه ارائه خدمات به همراه فرمهای اشتراک برای کلیه‌ی دستگاه ها، در اختیار بهره برداران قرار می گیرد و انجام خدمات و پاسخگویی به درخواست ها به سهولت قابل انجام است. تعمیرات پیشگیرانه (preventive maintenance) کلید اصلی یک برنامه نگهداری مناسب است. جهت اطمینان از بهره‌وری و سلامت دستگاه باید سرویس و بازدیدهای دوره ای انجام، چک لیست های مربوطه ثبت و در بایگانی پرونده و پرونده الکترونیکی ضبط شود. همچنین استفاده از پیشرفته ترین تابلو فرمان های دیجیتالی توسط شرکت عرشیان و بهره برداری از حداکثر امکانات آن، امر عیب یابی را ساده کرده و پرسنل ننگهداری و تعمیرات به راحتی می توانند با استفاده از سیستم دیجیتالی اعلام خطا، نوع خرابی را به سرعت تشخیص داده و در کمترین زمان ممکن رفع نمایند.

باید با نظارت بر اجرای قوانین، الزامات و دستورات و نکات ایمنی در زمان نصب یا بازسازی دستگاه و سرویس و نگهداری پیوسته، منظم و علمی از بروز مشکلات جانی و خرابی های زیاد پیشگیری کرد. این بازدیدها درصد خرابی و حوادث دستگاه ها را به طور قابل توجهی کاهش می دهند. به طور قطع بزرگترين خطري كه توسط تجهيزات ساختمان ها مي تواند به استفاده کنندگان آسيب رساند آسانسورها و پله برقی ها است. براي يك وسيله شخصي مثل ماشين قوانيني وجود دارد و حداكثر سالانه تحت عنوان معاينه ي فني چك مي شود.

آسانسور و پله برقی وسيله ي حمل و نقل عمودي و عمومي است و بازديدهاي ادواري سالانه و تأئيديه گرفتن بر طبق استاندارد، حداقل كار ممكن است. نگهداري و سرويس دستگاه مي بايست طبق استانداردهاي جهاني به طور مستمر و منظم صورت پذيرد. اهمیت ایمنی آسانسور و پله برقی در صنعت ساختمان بدان حد است که به صورت مستقیم با جان انسان ها در ارتباط است و توجه به این مهم ایمنی و آسایش فراوانی را برای استفاده کنندگان به ارمغان خواهد آورد. روش آموزشی استاندارد شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی عرشیان روش آموزش مستمر Continuous Training است. در این روش بحث آموزش همیشه جاری است و هیچگاه متوقف نمی شود حتی در صورت ضرورت یک دوره‌ی قابل تکرار خواهد بود .

نرخ نامه سندیکا
سرپرستان مناطق
نمونه پروژه ها

خرسندیم از اینکه افتخار خدمت گزاری شما را داریم. کارفرمای محترم، شما می توانید قرارداد را از لینک زیر دانلود نموده و نسبت به تکمیل و ارسال آن به شرکت اقدام نمایید.

دانلود قرارداد

در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

مدیر سرویس و نگهداری: مهندس سید جواد طالقانی

ایمیل: support@arshianlift.com

تلفکس: 26115344 0251

موبایل: 09122932068

دریافت کاتالوگ
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی عرشیان می باشد