عرشیان | اخبار و اطلاعیه ها
English
صفحه نخست اخبار و اطلاعیه ها ساماندهی آسانسورهای هتل های عتبات عالیات عراق
ساماندهی آسانسورهای هتل های عتبات عالیات عراق ساماندهی آسانسورهای هتل های عتبات عالیات عراق موضوع :  اخبار داخلی تاریخ :  27 شهریور 1393

در سال 91 شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی عرشیان افتخار همکاری با شرکت شمسا (شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران) راپیدا کرد. ماموریت ما بازرسی، بررسی و ارائه ی طرح ساماندهی آسانسور هتل های زائرین در عتبات عالیات عراق بود.

در پی سفرها و بازرسی های دقیق از آسانسور هتل ها، طرح مورد نظر در 160 صفحه آماده و به صورت زونکن و CD به رئیس سازمان حج و زیارت و مدیر عامل شرکت شمسا ارائه شد.

آقایان علی گلشنی (رئیس هیئت مدیره شرکت) و محمد ابراهیم گلشنی (ناظر ارشد شرکت) از همراهان تیم بازرسی بودند. بخش هایی از این طرح و گزارشات آن به صورت مختصر در ذیل اشاره خواهد شد. همکاران و علاقه مندان محترم می توانند برای آشنایی بیشتر با وضعیت اسانسورهای عراق، شناسایی فضای کسب و کار، همکاری و یا صادرات خدمات فنی و مهندسی با معاونت بازرگانی شرکت عرشیان هماهنگی های لازم را صورت دهند.

9 ریشه‌ی اصلی مشکلات و نارسایی‌های مقوله‌ی آسانسور در کشور عراق

برای دادن راهکارمناسب، آسیب شناسی مشکلات الزامی به نظر می رسد. ریشه مشکلات و نارسایی‌های مقوله ی آسانسور در کشور عراق در 9 عامل زیر خلاصه می شود:

1 – عدم وجود و رعایت استاندارد مشخص برای طراحی و نصب آسانسور های جدید

2 – عدم وجود مهندسان طراح برای طراحی سیستم آسانسور و توجه به مباحث ترافیکی و مهندسی جابه‌جایی آسانسور

3 – عدم وجود شرکتی منسجم به لحاظ تشکیلاتی و متخصص و کاردان برای طراحی، مهندسی و نصب آسانسور

4 – عدم وجود اکیپ‌ها و پیمانکاران قوی جهت امور اجرایی اعم از نصب، نوسازی و نگهداری و پشتیبانی

5 – آشنا نبودن و عدم آموزش مهندسان ساختمان و پیمانکاران ساختمانی

6 – عدم وجود نظارت از طرف یک مرجع مشخص مانند اداره استاندارد عراق یا سازمان نظام مهندسی عراق یا... و مطابقت معیارهای استانداردی با آسانسورهای منصوب شده.

7 – عدم وجود بازرگانی و فروشگاه‌های معتبر جهت جلوگیری از اختلال در روند کاری نصب و نگهداری آسانسور به سبب خرابی قطعات و عدم خدمات پس از فروش آن‌ها

8 – عدم وجود تولید کننده‌ای قوی برای تولید تابلو فرمان‌های میکروپروسسور و ارائه خدمات پس از فروش مناسب

9 – عدم وجود شرکتی با سازمان و تکنسین هایی توانمند جهت سرویس پیشگیرانه (pm) و تعمیرات با کیفیت و سرعت بالا

مهمترین وظایف و سرفصل اولویت های کاری می باید رفع این حلقه‌ی بهم پیوسته‌ی مشکلات (9 عامل اصلی نارسایی ها) باشد.

با توجه به رونق توريسم مذهبي به بركت محبت و ارادت تاريخي ايرانيان به ائمه اطهار و عتبات عاليات، استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران و مشتركات عميق بين كشورهاي ايران و عراق، انشاء ا... بر كيفيت و كميت هتل‌ها روز به روز افزوده مي گردد. سئوال اينجاست كه با توجه به عمق استراتژيك عراق براي ايران، چقدر از ظرفيت و توان كشور براي رشد اقتصادي كشور و صادرات (به عنوان مثال صادرات خدمات فني – مهندسي) به عراق بهره‌برداري شده است.

 شايد غصه دارترين قسمت سفر ما به عنوان متخصص آسانسور، ديدن آسانسورهاي جديد و شيكي بود كه توسط كشوري كه امروز ديگر نه مي توان آن را دوست ناميد و نه برادر، يعني تركيه نصب شده بود. تركيه كشوري بوده كه در ساليان دور از ايران قطعات كوچكتر آسانسور را وارد مي كرده است، اما امروز ... !

تحقيركننده بود، همه چيز در اختيارمان است و ترك ها بايد از موج زيارتي ما در عراق منفعت كسب كنند. معتقديم با تلاش و برنامه ريزي و استفاده از تمام ظرفيت هاي موجود كشور مي توانيم تمام خلأهاي بازار فعلي آسانسور عراق را تأمين نمائيم و با كيفيت مناسب، استفاده از بهترين متخصصان و  عالی‌ترین تجهيزات ساخت ايران باعث سرافرازي و ارز آوري براي كشور عزيزمان ايران باشیم. در سالی که توسط رهبر فرزانه ایران اسلامی مزین به نام توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ي ايراني شده است عزم ما دوچندان است تا بتوانیم با توسعه‌ی فعالیتها به نحو مطلوب، سهم خود را ادا نماییم.

فازهای اجرایی

با توجه به شرايط شهرهاي زيارتي و هتل هاي مورد نظر در گستره ي كشور عراق، به سه دفتر در شهرهاي نجف اشرف، كربلاي معلي و بغداد نياز خواهيم داشت. منطقي به نظر مي رسد كه براي بالا بردن ضريب اطمينان طرح و احياناً رفع نقاط ضعف و يا شناسائي نشده و همچنين تقويت نقاط قوت، كار ساماندهي را از يك شهر (به عنوان مثال نجف اشرف) شروع كنيم و در سه مرحله زير، در مدت معيني به نتايج موردنظر دست پيدا كنيم.

1- بازرسی کامل آسانسورهای یک شهر(شهر نجف) مطابق استانداردهای روز دنیا و جمع آوری اطلاعات آسانسور و تهیه شناسنامه  و ارائه گزارش از وضعیت فعلی ، فاصله تا وضعیت ایمن و اقداماتی که می بایست در جهت بهبود صورت پذیرد، توسط بازرسان دوره دیده. در نهایت جمع بندی این بازرسی ها و ارائه‌ی راهکار مخصوص هر دستگاه آسانسور به مالکان هتل ها و دفتر فنی شمسا جهت شروع بازسازی و اخذ موافقت صاحبان هتل و عقد قرارداد برای شروع بازسازی

2- بازسازی و تعمیرات آسانسورها و تحویل بی نقص آسانسور به هتل ها

3- عقد قرارداد نگهداری و سرویس ادواری با صاحبان هتل و  مستقر نمودن نیروهای سرویس کار و ارائه برنامه زمانبندی جهت سرویسهای دوره ای . اخذ بازخورد از صاحبان هتل ها و زائران در مورد وضعیت آسانسورها  و ارائه‌ی گزارش جامع دوره ای (در قالب نمرات پردازش شده) . شروع برنامه عملیاتی در سایر شهرهای مذهبی و اجرای مجدد فرآیندها با استفاده از تجربیات فرآیندهای قبل و اقدامات اصلاحی

 

گزارش بازرسی انجام شده را به صورت فایل pdf از اینجا مطالعه فرمایید.

 

دریافت کاتالوگ
امکانات صفحه
نسخه چاپی معرفی به دوستان نشانه گذاری

برای ارسال لینک صفحه، فرم زیر را تکمیل کنید

  

برای ارسال محتوا به ایمیل فرم زیر را تکمیل کنید

  

موضوعات مرتبط
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی عرشیان می باشد